Friss hírek

20. városi német nyelvi verseny

2019. március 20-án már 20. alkalommal került megrendezésre a városi német nyelvi verseny a Vasvári-hét keretében.

Ebben az évben egyéni mesemondó versenyt hirdettünk. Egy mesét előadni idegen nyelven nagy kihívás, és sok gyakorlás szükséges hozzá. Nehézsége abban is rejlik, hogy a német nyelv más hangsúlyozást, kiejtést igényel, mint anyanyelvünk.

Városunk több iskolájából is érkeztek tanulók.

A délután a megnyitót követően a Grimm testvérek híres „Piroska és a farkas” c. meséjének előadásával kezdődött, melyet iskolánk tanulói ( Urr Boglárka, Balogh Attila, Kiss Adrienn, Both Barna, Bárány Zsuzska, Botos István) adtak elő nagy sikerrel.

A ráhangolódás után kezdődhetett a megmérettetés.

A független zsűri tagjai Nyíregyházáról érkeztek. Dr. Joó Etelka, a Nyíregyházi Egyetem, majd a Miskolci Egyetem német tanszékének nyugalmazott egyetemi docense. Dr. Kiss Kálmán, a Nyíregyházi Egyetem Idegennyelvi Centrumának főiskolai tanára. Csiszár Ákos német nyelvtanár.

Nagy odaadással figyelték a mesélő gyerekeket, pontozták a kiejtésüket, hangsúlyozásukat, előadásmódjukat.

A versenyzés 2 korcsoportban zajlott.

A következő eredmények születtek.

 

5-6.korcsoport:

1.helyezett: Gombás Bálint, Erkel Ferenc Tagintézmény

Felkészítő tanár: Dankó Péterné

2. helyezett: Tóth Zsófi, Vasvári Pál Tagintézmény

Felkészítő tanár: Nagy Mária

3. helyezett: Zámbó Miklós, Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola

Felkészítő tanár: Násztáné Orosz Erika

7-8.korcsoport:

1.helyezett: Horváth Bence, Vasvári Pál Tagintézmény

Felkészítő tanár: Nagy Mária

2. helyezett: Szigetvári Boglárka, Vasvári Pál Tagintézmény

Felkészítő tanár: Nagy Mária

3. helyezett: Bodnár Boglárka, Vasvári Pál Tagintézmény

Felkészítő tanár: Nagy Mária

Különdíjat kapott: Kolozsi Lizett, Vasvári Pál Tagintézmény

Felkészítő tanár: Nagy Mária

A zsűri méltatta a szervezést, valamint városunk iskoláit, milyen nagyszerű dolog, hogy a német nyelvet nem emelt szinten tanuló diákok mindannyian szívügyüknek tekintik a nyelvtanulást a pedagógusokkal együtt. Bíztatták őket, ne hagyják abba, hiszen a mai világban nagyon fontos, hogy beszéljünk idegen nyelveket.

Köszönjük a sütemények, pogácsák, snackek felajánlását Bárányné Szilágyi Edit szülőnek ( Bámi Süti, Fehértói Csemege), az 5.b osztály szüleinek       
                                                                                                                                                                                          

Nagy Mária szervező német nyelvtanár